Küresel Salgınlar ve Mekansal Etkileri pdf – Yandex indir

tarafından
26
Küresel Salgınlar ve Mekansal Etkileri pdf – Yandex indir

Salgınların tarihsel seyri göz önüne alındığında şu an içinde yaşadığımız yüzyılda başta toplumsal düzeni, daha sonra ekolojik koşulları ve çeşitli beşerî faaliyetleri yeniden şekillendiren Covid-19 salgını gerek Dünya ölçeğinde gerekse Türkiye ölçeğinde ülke yönetimlerini siya-sal, kültürel davranış değişikliklerine yöneltmiştir. Yeryüzündeki olayların işleyişini, dağılışını, birbirleriyle olan ilişkilerini ve bunların insan eylemleriyle olan etkilerini inceleyen coğrafya bilimi doğası gereği birçok somut veya soyut kaynaklardan beslenen bir veri seti meydana getirmektedir.
Mekansal perspektifte mekânın yeniden inşasına katkı sağlayan praksis felsefe anlayışları, tıbbi coğrafyadaki değişimler, çevresel denetim ve buna bağlı olarak şekillenen biyopolitika anlayışları da salgınların coğrafyasını hem kuramsal hem de kavramsal çerçeve örüntüsünde yeniden şekillendirmiştir.    
 

Küresel Salgınlar ve Mekansal Etkileri isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve KIRMIZI ÇATI YAYINLARI yayınevinin 26.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Aile İçi Etkileşimler Roller ve Kavramlar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Aile İçi Etkileşimler Roller ve Kavramlar indir, Aile İçi Etkileşimler Roller ve Kavramlar oku ve Aile İçi Etkileşimler Roller ve Kavramlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Küresel Salgınlar ve Mekansal Etkileri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.