Kuranın İyileştiren Bitkileri Cilt 2 / Tanım, Kimyasal İçeriği, Etkisi ve Kullanışı pdf – Yandex indir

tarafından
14
Kuranın İyileştiren Bitkileri Cilt 2 / Tanım, Kimyasal İçeriği, Etkisi ve Kullanışı  pdf – Yandex indir

Soğan ve üzüm gibi Kur’an’ın iyileştiren bitkilerinde bulunan bir flavonol olan kersetin iplik solucanında (Caenorhabditis elegans) ömrü uzatıcı etkisini ağırlıklı olarak TGF-β (dönüştürücü büyüme faktörü-beta) sinyali, insülin benzeri sinyali ve p38 MAPK (mitojenle etkinleşen protein kinaz) yoluyla göstermektedir.
Kersetin 50 µM dozda iplik solucanın yaşamını belirgin olarak uzatmazken, 100 ve 200 µM dozda yaşamı sırasıyla %11 ve %10 oranında uzatmaktadır. Buna karşın kersetin 250 µM dozda yaşamı %-7 oranında kısaltmaktadır.
 
 

Kuranın İyileştiren Bitkileri Cilt 2 / Tanım, Kimyasal İçeriği, Etkisi ve Kullanışı isimli 573 sayfadan oluşan kitap ; M.Koray Sakar tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 06.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslam İktisat Düşüncesi Tarihi 2 İslam Pazarları ve Hisbe Teşkilatı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İslam İktisat Düşüncesi Tarihi 2 İslam Pazarları ve Hisbe Teşkilatı indir, İslam İktisat Düşüncesi Tarihi 2 İslam Pazarları ve Hisbe Teşkilatı oku ve İslam İktisat Düşüncesi Tarihi 2 İslam Pazarları ve Hisbe Teşkilatı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kuranın İyileştiren Bitkileri Cilt 2 / Tanım, Kimyasal İçeriği, Etkisi ve Kullanışı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.