Kur’an Nedir? pdf – Yandex indir

tarafından
3
Kur’an Nedir? pdf – Yandex indir

Elde edemedikleriyle elde ettikleri arasında sıkışan insan, hayata anlam veremeyişinin bedelini ağır ödüyor. Tarih sürecinde değişse de manzara, çıkmazlar değişmiyor. Bir “insan modeli” aranıyor, bir “hayat şekli” irdeleniyor.
Farkında olsun ya da olmasın, insan hakikatini arıyor. Bu anlam arayışının fıtratla kesiştiği noktalar, Kur’ân’ın öngördüğü insanın yalnızca bir yönüne işaret ediyor. “Kur’ân insanı”nın, bir başka deyişle “kâmil (bütün) insan”ın gerçekleşmesiyse hayattan beklentilerin fıtratla örtüşmesini gerektiriyor.
“Kur’ân Nedir?” sorusu bu amaçla sorulmaktadır. Çünkü Kur’ân-ı Kerim, kendini “hidâyet rehberi” olarak tanımlamakta, insan modelinin nasıl olacağını göstermekte, insan-hayat-tabiat-evren bütünlüğünün gerçekleştirilmesi için kurallar koymaktadır.
 

Kur’an Nedir? isimli 239 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Ahmet Nedim Serinsu tarafından yazılmış ve ŞULE YAYINLARI yayınevinin 16.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Risale-i Nur'da Hizmet Metodları pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Risale-i Nur'da Hizmet Metodları indir, Risale-i Nur'da Hizmet Metodları oku ve Risale-i Nur'da Hizmet Metodları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kur’an Nedir? pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.