Kur’an Meal Defter (Orjinal Dilde) pdf – Yandex indir

tarafından
23
Kur’an Meal Defter (Orjinal Dilde) pdf – Yandex indir

Kur’ân-ı Mübîn, öyle bir belagat mûcizesidir ki onun yüksek mânâlarını, bütün hikmetlerini ve işaretlerini başka lisanlar ile tamamen ifade edebilmek gayri kabildir. Bu hususta bütün din âlimlerinin, bütün füsehâ-yi ümmetin ittifakları vardır.
Zaten Kur’ân-ı Azîm, bir kavme değil bütün İslâm kavimlerine mahsus olmak üzere bir dinî lisan ile nazil olmuş, bunun bu kudsî varlığı muhtelif ırklar, kavimler arasında İslâm birliğini, din kardeşliğini tecelli ettirmeğe vesile bulunmuştur.
Binâenaleyh ibadet-ü tâat hususunda bütün Müslümanların Kur’ân-ı Kerîm’e dört elle sarılmaları, onun yüksek ve her vechile maslahat ve hikmete muvafık olan emirlerine, nehiylerine riâyet etmeleri kendilerinin selâmet ve saadetleri icabıdır. Hangi bir ırkın, hangi bir cemaatin arzusu ile bu dinî vazifeye muhalif harekete kimsenin selâhiyeti yoktur. Aksi takdirde İslâm birliği haleldâr olur, din kardeşliği zevâle yüz tutar. Bundan İslâm milletinin düşmanları istifade etmek ister.
 
 

Kur’an Meal Defter (Orjinal Dilde) isimli 616 sayfadan oluşan kitap ; Ömer Nasuhi Bilmen tarafından yazılmış ve YÜZLEŞME YAYINLARI yayınevinin 16.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hanbeli Fıkıh Usulünün Teşekkülü pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Hanbeli Fıkıh Usulünün Teşekkülü indir, Hanbeli Fıkıh Usulünün Teşekkülü oku ve Hanbeli Fıkıh Usulünün Teşekkülü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kur’an Meal Defter (Orjinal Dilde) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.