Kur’an İlimleri pdf – Yandex indir

tarafından
15
Kur’an İlimleri pdf – Yandex indir

“Bu eserin yazılış hikâyesi şöyle: 1985-1986 öğretim yılında misafir öğretim üyesi olarak Cezayir-Kasantîne el-Emir Abdülkadir İslâmî İlimler Üniversitesi tarafından davet edilmiştim ve 3 Eylül 1985 günü orada bulunmam istenmişti. Ancak İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesince 16-18 Eylül 1985 tarihinde düzenlenen I. Uluslararası İslâm Araştırmaları Sempozyumu Tertip Heyeti başkanı olarak görevli olduğum, Sempozyumdan sonra uçak bulmakta zorlandığım için 3 Ekim 1985 günü Kasantîne (Kostantin) şehrine gelebildim. Adı geçen Üniversite yetkilileri, “Siz gecikince buradaki dersleri mevcut hocalara verdik. Sizi ve geç gelen dört Mısırlı hocayı Vahran (Oran) Üniversitesi Dil ve Arap Edebiyatı Enstitüsünde yeni açılan İslâmî İlimler Bölümünde görevlendirmek zorunda kaldık.” dediler.
Bu durumda yapacak bir şey yoktu. Bizi uçakla Oran’a gönderdiler. İlgili Bölüm Başkanı, “Hocam size uygun boş iki dersimiz var: Biri Hadis, ötekisi Ulûmu’l-Kur’ân; hangisini isterseniz onu okutabilirsiniz” dedi. Ben, “Benim alanım İslâm Hukuku” dedim. O da “İslâm Hukuku Dersi ikinci sınıfta başlıyor.” diye yanıt verdi. Bunun üzerine ben, “Ulûmu’l-Kur’ân” (Kur’ân İlimleri) dersini tercih ettim.
İşte bu eserin Arapça metni, böylece 1985-1986 öğretim yılında adı geçen bölümün birinci sınıf öğrencilerine, müfredat programına göre verdiğim derslerden meydana gelmiş oldu.” 
 

Kur’an İlimleri isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Abdulkadir Şener tarafından yazılmış ve BÜYÜYENAY yayınevinin 08.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslam İktisat Düşüncesi Tarihi 3 / Hisbe / İhtisab (Belediyecilik) Kitapları pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İslam İktisat Düşüncesi Tarihi 3 / Hisbe / İhtisab (Belediyecilik) Kitapları indir, İslam İktisat Düşüncesi Tarihi 3 / Hisbe / İhtisab (Belediyecilik) Kitapları oku ve İslam İktisat Düşüncesi Tarihi 3 / Hisbe / İhtisab (Belediyecilik) Kitapları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kur’an İlimleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.