Kur’an-ı Kerim’de ve Kitab-ı Mukaddes’te Kurtuluş Yolu pdf – Yandex indir

tarafından
14
Kur’an-ı Kerim’de ve Kitab-ı Mukaddes’te Kurtuluş Yolu pdf – Yandex indir

Varlık âlemine gelişi tamamen kendi iradesi dışında cereyan eden beden, ruh ve akıldan meydana gelen, çeşitli istek ve arzuları, korku ve ümitleri olan insan, bu dünyada kendi varlığını sorgulayan ve anlamlandırmaya çalışan bir canlıdır. İnanma veya inanmama hürriyetine ve kabiliyetine sahip olan insanı, diğer varlıklardan ayıran en önemli özellik; şüphesiz Yaratıcısı ile olan ilişkisidir. Bu ilişki biçimi bir yaratıcının varlığını kabul etme (iman) veya etmeme (inkâr) şeklinde olabilir.

Esasen insan, inanma ve bağlanma ihtiyacı olan bir varlıktır. Bu inanma ihtiyacı, insanın tabiatından kaynaklanmaktadır. Din olgusunun tarih boyunca evrensel bir nitelik göstermesi, insanın bu inanma ve bağlanma ihtiyacını ispatlamaktadır.
 

Kur’an-ı Kerim’de ve Kitab-ı Mukaddes’te Kurtuluş Yolu isimli 330 sayfadan oluşan kitap ; İsmail Hilmi Bilgi tarafından yazılmış ve İLAHİYAT KİTAP yayınevinin 08.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şems-i Tebrizi'nin Evrensel Mesajları pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Şems-i Tebrizi'nin Evrensel Mesajları indir, Şems-i Tebrizi'nin Evrensel Mesajları oku ve Şems-i Tebrizi'nin Evrensel Mesajları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kur’an-ı Kerim’de ve Kitab-ı Mukaddes’te Kurtuluş Yolu pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.