Kur’an Açısından Hayvanlar ve Bitkiler pdf – Yandex indir

tarafından
3
Kur’an Açısından Hayvanlar ve Bitkiler pdf – Yandex indir

Kur’an, insanlara dünya ve ahiretin huzur ve saadetinin yolunu göstermek gayesi ile indirilmiştir. Acaba Kur’an, kâinata, tabiat düzenine, çevreye, yeryüzündeki bitki örtüsüne, çeşitli hayvanlara nasıl bakmakta ve bunlar hakkında ne gibi mesajlar vermektedir? Kur’an’a bakıp içindekileri incelediğimiz zaman, bu konuda çeşitli bilgilerin onda yer aldığını görmekteyiz. Kur’an, çevreden, çevredeki su, hayvan ve bitkilerden çok yönlü bahsetmektedir.
Kur’an’ın, çeşitli hayvan ve bitkilerden bahsetmesi, tesadüfi bir olay değildir. Bunun pek çok hikmet ve sebepleri vardır. Bununla, insanların hem maddi hem de manevi cephelerine işaret edilmekte ve insana çok yönlü mesajlar verilmektedir. İnsanların, yaşadıkları dünyada güven içinde sağlıklı ve mutlu yaşamaları için, bu mesajlardan haberdar olmaları ve bu konuda kendilerine düşen çeşitli görevleri yerine getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca insanların, tabiî özellikleri gereği tabiatı, çevreyi, hayvan ve bitkileri sevmelerinin çok yönlü hikmetleri vardır. Bu nedenle, “Kur’an Açısından Hayvanlar ve Bitkiler” başlığı ile bir çalışmayı hazırlayarak insanların yararına sunmayı düşündük.
 

Kur’an Açısından Hayvanlar ve Bitkiler isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Nurettin Turgay tarafından yazılmış ve ÇIRA YAYINLARI yayınevinin 13.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İbn İshak / Siyerin Öncüleri (05) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İbn İshak / Siyerin Öncüleri (05) indir, İbn İshak / Siyerin Öncüleri (05) oku ve İbn İshak / Siyerin Öncüleri (05) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kur’an Açısından Hayvanlar ve Bitkiler pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.