Kültürlerarası Araştırmalar Kültürlerarasılık – Çeviri pdf – Yandex indir

Kültürlerarası Araştırmalar Kültürlerarasılık – Çeviri pdf – Yandex indir

Doğal olayların dışında, insanoğlunun eli ve dili aracılığı ile ürettiği her şey kültür ürünüdür. İnsanoğlunun yaşamsal mücadelesi sırasında edindiği deneyimler, kültürel birikimleridir. Kültürel birikimler, insan topluluklarının yaşadığı coğrafyaya göre farklılıklar göstermektedir. Toplumsal yaşam içerisinde belli normlara göre uygulamaya sokulan kültür ürünleri, her bir toplumun yaşam şekline göre anlam kazanmaktadır. Böylece her toplumun kendilerine özgün bir kültürü oluşmaktadır.
Kültürel olguların dinamik bir yapıya sahip olması, toplumların zaman içerisinde davranış ve tutumlarını da değişime uğratmaktadır. Bireylerin içinde yaşadıkları toplumlara uyumu sürecinde büyük rol oynayan kültürel süreçlerin işlerliği, toplumların varlıklarını sürdürmeleri konusunda kendilerine yardımcı olmaktadır. Ancak hiçbir toplum özellikle bugün homojen yapıda değildir. Özellikle kültürel değişim araçları (Göç, Medya; Küreselleşme), farklı kültürlere sahip toplumları bir araya gelmeye zorlanmış veya bir araya gelmelerine olanak sağlamıştır.
 

Kültürlerarası Araştırmalar Kültürlerarasılık – Çeviri isimli 231 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Muharrem Tosun tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 12.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tango Geceleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Tango Geceleri indir, Tango Geceleri oku ve Tango Geceleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kültürlerarası Araştırmalar Kültürlerarasılık – Çeviri pdf – Yandex indir - PDF indir