Kültür Eleştirisi / Kültürel Kavramlara Giriş pdf – Yandex indir

tarafından
13
Kültür Eleştirisi / Kültürel Kavramlara Giriş pdf – Yandex indir

İletişim alanının önde gelen profesörlerinden Arthur Asa Berger’in Kültür Eleştirisi, kültür kavramına dair netlik kazanmak isteyen herkesin ve özellikle öğrencilerin, deyim yerindeyse, imdadına koşuyor. Edebiyat teorisinden Marksizme, psikanalizden göstergebilim ve sosyolojiye kadar pek çok kavram bu çalışmada son derece sade ve anlaşılır bir dille çok sayıda örnekle anlatılıyor. Kitabın meramı yazarın şu sözlerinde de ifade buluyor:
“Etrafınızdaki dünyayı farklı görmeye başladığınızda
ya da bu kitapta öğrendiklerinizi medyaya, politikaya,
sanata, popüler kültüre ve gündelik yaşamın çeşitli
yönlerine uygulayabileceğinizi düşündüğünüzde bu yapıt amacına ulaşmış olacaktır.”
 
“İleride popüler kültür alanını tanımlamaya yönelik başka girişimler de olacaktır, fakat Arthur Asa Berger’in eseri, onlar için de örnek alınacak önemli bir başarı olarak kalacaktır.”
—Garth S. Jowett, Film: The Democratic Art’ın yazarı
 
 

Kültür Eleştirisi / Kültürel Kavramlara Giriş isimli 232 sayfadan oluşan kitap ; Arthur Asa Berger tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 06.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tom Amca'nın Kulübesi veya Ezilenlerin Hayatı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Tom Amca'nın Kulübesi veya Ezilenlerin Hayatı indir, Tom Amca'nın Kulübesi veya Ezilenlerin Hayatı oku ve Tom Amca'nın Kulübesi veya Ezilenlerin Hayatı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kültür Eleştirisi / Kültürel Kavramlara Giriş pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.