Küllerinden Doğanlar 1 pdf – Yandex indir

tarafından
2
Küllerinden Doğanlar 1 pdf – Yandex indir

“Biz milletçe, geçmişte yaşanan tüm tatsız hadiselerin bir daha yaşanmaması adına herkesin ortak dilekleri ile tüm acı olayları yerin en derinine gömdük. Zor da olsa geçmişin türlü acılarına sünger çektik. Tüm kutsal değerlerimize yeminimiz var. “İnsana ve doğaya kötülük edenlerin adı dahi anılmayacaktır…”

Büyük bir sabır ve titizlikle hazırlamış olduğumuz bu eser, Yukarı Mezopotamya Havzası’nın başlangıç noktası olan bir köyün, bir beldenin unutulmaya bırakılmış hafızasıdır. Yeni bir başlangıç umudu ile bilinçli bir şuurdan beslenerek yola çıktık.

Bu kitapta bulunan hikâyelerimizin ve ilham kaynağımızın kahramanları Dicle Nehri ve ondan doğan “Şêxmîr ve Faqîr Qitan” efsanelerinden, vatan ve iyiliksever ruhlarının izlerini sürerek yol aldık. Bölümler hâlinde onlarca hikâye ve efsaneler yazdık, konularımızı bazen de şiir tarzında anlattık. Bize mahsus uçurum sözleri, anlam yüklü olayları ve olgunlaşmış duyguların en zengin deminde ve gerçeğin ta kendisi olmasına yakın, usulünce sayfalara sığdırmaya çalıştık.

Ama şimdi asıl konu; bu esrarengiz kişiliklerin ortaya koyduğu fikir ve düşünceleridir. O yüzden elinize
aldığınız bu kitabın her konu ve satırında sürükleyici anlatım ve zenginlik kazandıran bir ustalık ve mükemmelliğin akışını siz de fark edeceksiniz.

Beslendiği konular her çağa ve ulusa örnek gösterilebilecek bir hayat felsefesidir… Tüm kötülüklerin sebebi “cehalet, bilgisizlik, vicdan yoksunluğu ve merhametsizlik” olduğunu, onları
yenmenin ve iyileştirmenin tek yolunun “Sevgi, Hoşgörü, Barış, Birlik ve Beraberlik” olduğuna olan sonsuz inancımızdır…
 

Küllerinden Doğanlar 1 isimli 748 sayfadan oluşan kitap ; Sabahattin Karabulut tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 17.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Küllerinden Doğanlar 1 pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.