Kronolojik Olarak 250 Türk Büyüğü pdf – Yandex indir

tarafından
12
Kronolojik Olarak 250 Türk Büyüğü pdf – Yandex indir

Türk milletinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Dolayısıyla zengin bir tarihi birikimi bulunmaktadır. Tarihi birikim içerisinde devlet adamları, bilim adamları, kültür adamları, şairler, yazarlar, sayılamayacak kadar çoktur. Onların her biri ayrı ayrı insanlığa hizmet etmişler, kalıcı eserler bırakmışlardır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün Türkün ataları ile ilgili çok önemli bir sözü vardır: “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır”. Türk tarihini iyi bilmek ve Türk çocuklarına tanıtmak herkesin görevidir ve Atatürk’ün belirttiği gibi çok önemlidir. Kalender Erol Kaya, Türk’ün atalarını iyi tanıtabilmek için uzun yıllar çalışarak 250 Türk büyüğünü belirlemiş; onların hayatlarını, başarılarını, insanlığa katkılarını özene kaleme almıştır. Bu çalışma ile ortaya Türkün ataları ile ilgili toplu bir kaynak çıkmıştır. Böylece Atatürk’ün gösterdiği hedefe ulaşmak için de önemli bir yol kat etmiştir.
 

Kronolojik Olarak 250 Türk Büyüğü isimli 800 sayfadan oluşan kitap ; Kalender Erol Kaya tarafından yazılmış ve ALTINORDU YAYINLARI yayınevinin 05.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tolstoyevski Muamması pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Tolstoyevski Muamması indir, Tolstoyevski Muamması oku ve Tolstoyevski Muamması pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kronolojik Olarak 250 Türk Büyüğü pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.