Kripto Varlıkların Vergilendirilmesi pdf – Yandex indir

tarafından
13
Kripto Varlıkların Vergilendirilmesi pdf – Yandex indir

İnsanlığın ilk alışverişiyle takas, takasın gelişmesiyle de para ortaya çıkmıştır. Zaman içerisinde değişip gelişen para, dönemin ihtiyaçları doğrultusunda farklı şekillere bürünerek hayatına devam etmiştir. Günümüzde ise devrim niteliğinde bir teknoloji olan blok zinciri kavramının ortaya çıkışı ve sonucunda yarattığı kripto varlıklar, paraların görünümünü büyük ölçüde değiştirmiştir.

Kripto varlıklar çok kısa süre içerisinde tüm dünyada yoğun ilgi görmüş ve büyük bir ekonomik hacme ulaşmıştır. Gördüğü büyük ilgi ve ulaştığı ekonomik hacim, pek tabii olarak devletleri, bu konuda düzenlemeler yapmaya sevk etmiştir. Devletlerin düzenleme yapması gereken alanların başında, kuşkusuz vergilendirme gelmektedir. O halde, vergilendirme yetkisine sahip olan devlet mekanizması; burada devlet zihniyetini yansıtan bir vergilendirmeyi bireylere sunacaktır.

Bu kitapta; kripto varlıklar ve üzerine inşa edildiği blok zinciri kavramı temel seviyede açıklanmış, günümüz ve gelecekteki uygulamaları hakkında fikir yürütülmüş, yaratabileceği hukuki sorunlar ve bu sorunlara etkin çözümler irdelenmiştir.

Bu çözümler kapsamında olası bir vergilendirme düzenlemesi için ilk olarak kripto varlıklara yönelik yeni bir tanımlamada bulunulmuş, daha sonra bu tanımlamaya uygun bir tür oluşturulmuş ve bu tür için vergilendirme önerisi getirilerek, devletlerin olası vergilendirme düzenlemelerine ışık tutmak amaçlanmıştır.
 

Kripto Varlıkların Vergilendirilmesi isimli 168 sayfadan oluşan kitap ; Kardelen Büşra Orkun tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 03.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Danıştay 1. ve 8. Daire Çifte Standart Uygulamaları ve Kararları pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Danıştay 1. ve 8. Daire Çifte Standart Uygulamaları ve Kararları indir, Danıştay 1. ve 8. Daire Çifte Standart Uygulamaları ve Kararları oku ve Danıştay 1. ve 8. Daire Çifte Standart Uygulamaları ve Kararları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kripto Varlıkların Vergilendirilmesi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.