Koyun Keçi Sağlığı ve Hastalıkları pdf – Yandex indir

tarafından
10
Koyun Keçi Sağlığı ve Hastalıkları pdf – Yandex indir

Koyun ve keçiler, bilindiği gibi, ülkemizde önemli bir yer tutan küçükbaş geviş getiren hayvanlardır. Coğrafyamıza ve geleneklerimize uygun bir şekilde yıllardan beri üretimlerini sürdürdüğümüz koyun ve keçilerin, ne yazık ki, birçok hastalığı söz konusudur. Kuzu ve oğlak kayıpları halen sürmekte, yıllar içerisinde elde edilen teknik gelişmelere rağmen umulan başarı sağlanamamaktadır. Bu durum hayvan sahiplerinin geliri ve ülkemizin zenginliği açısından sorunlar yaratmaktadır.
 
Laboratuvar tahliline dayalı teşhisin önemi her canlı için geçerlidir. Ancak; küçükbaş geviş getirenler için çok daha büyük önem taşır. Çünkü hastalıkların belirtileri birbirini andırır. Klinik belirtiler bazen kesin teşhis için yeterli olmaz. Örneğin; yavru atma ile sonuçlanan hastalıkların birbirinden ayırt edilebilmesi için kesinlikle laboratuvar teşhisi şarttır. Dolayısıyla kitapta laboratuvar teşhisi ile ilgili önerileri sık sık bulacaksınız.
 

Koyun Keçi Sağlığı ve Hastalıkları isimli 196 sayfadan oluşan kitap ; Tahir Selçuk Yavuz tarafından yazılmış ve SİDAS yayınevinin 20.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Koyun Keçi Sağlığı ve Hastalıkları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.