Köy Enstitüleri ve Ötesi pdf – Yandex indir

tarafından
13
Köy Enstitüleri ve Ötesi pdf – Yandex indir

Değeri dış ülkelerce de kabul edilmiş ve yapıtları birçok yabancı dile çevrilmiş olan seçkin eğitimci Mahmut Makal güçlü yazarlığını da bu alana adamış bir savaşçıdır. Bilirsiniz, köy’den ilk tabloları sergileyerek acı gerçeklerin ürpertisini, ülke sorunlarına yabancı her alanın aydınlarına duyuran odur. Ve daha o zaman çarpıcı anlatım gücüyle, özgün biçimiyle usta bir yazıneri olduğunu da ortaya koymuştur.

Kimin ve neyin yazarı olduğunun bilincinde, kişiliğini oluştururken yaman bir toplumbilimciliği de ekledi bu oluşuma. Bilimin soyutundan eğitim ve uygulamanın somutuna geçerken karanlığın üstüne yürüyüp yığınlara ışık olmayı başaran yazarın, bu yapıtında dikkati çeken özelliklerden biri de Köy Enstitüleri’ndeki “iş eğitimi” uygulamasının köy yaşamında meyvelerini verdiğini örneklemesidir. Enstitü çıkışlı öğretmenlerin köyün tarımsal, eğitsel ve toplumsal yaşamında görülen yeniliklerdeki başarıları bugün artık somut olarak ortadadır.

Makal bu yapıtında Köy Enstitüleri’nde uygulanan çağcıl eğitimi ayrıntılarıyla anlatırken, Enstitüler kapatıldıktan sonra uygulanmaya başlanan çağdışı eğitime de ışık tutmaktadır…
-Sami Karaören
 

Köy Enstitüleri ve Ötesi isimli 238 sayfadan oluşan kitap ; Mahmut Makal tarafından yazılmış ve LİTERATÜR YAYINLARI yayınevinin 18.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ketlenmeler, Belirtiler Ve Anksiyete pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Belirtiler Ve Anksiyete indir, Belirtiler Ve Anksiyete oku ve Belirtiler Ve Anksiyete pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Köy Enstitüleri ve Ötesi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.