Kosova’nın Yiğit Oğlu Burhan Sait pdf – Yandex indir

tarafından
5
Kosova’nın Yiğit Oğlu Burhan Sait pdf – Yandex indir

1965 Kosova-Gilan doğumlu olan ve aileden milliyetçi-Türkçü ve Türklük sevdalısı olarak yetişen Burhan Sait, Yugoslavya ve bağımsız devletler dönemlerinde, göçlerden dolayı giderek azınlık durumuna düşen Türklerin- Buna ana dili Makedonca olan Türkbaşlar da dâhildir- hakları için, gerek gazeteciliğe başladığı Tan gazetesi ve gerekse Üsküp’te kendi imkânıyla çıkardığı Vardar dergi ve gazetesinde mücadele etmiş bir gazetecidir. Onu bu son döneminde daha milliyetçi-Atatürkçü çizgide görürüz. Burhan Sait, bazen Türklerin hakları için fazla çaba harcamadığını düşündüğü Kosova ve Makedonya’daki Türk kuruluş, dernek, partileri ve bunların yöneticilerini de sert üslupla eleştirmiştir.
Çok daha önemli işler başaracağı yaşta 2004’te elim bir trafik kazasında hayatını kaybetmesi Kosova ve Makedonya Türklüğü için büyük bir kayıptır. Burhan Sait’i her yönüyle tanımak isteyenler, bu eseri kesinlikle okumalıdır
 

Kosova’nın Yiğit Oğlu Burhan Sait isimli 415 sayfadan oluşan kitap ; Faruk Gezgin tarafından yazılmış ve POST YAYINEVİ yayınevinin 04.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Kosova’nın Yiğit Oğlu Burhan Sait pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.