Korece Kelime Kitabı – Başlangıç Seviyesi TOPIK I Kelimeleri (Seviye 2) pdf – Yandex indir

tarafından
31
Korece Kelime Kitabı – Başlangıç Seviyesi TOPIK I Kelimeleri (Seviye 2) pdf – Yandex indir

Korece Kelime Kitabı’mız; hem Korece Yeterlilik Sınavı TOPIK I’e hazırlananlar, hem de bireysel olarak Korece öğrenmeye yeni başlayanlar için hazırlanmıştır. Bu sebeple, Kore Alfâbesi’ni okumayı bilmeyenler için ikinci kitabımızın başında alfâbe tablosuna yer verilmiş, tüm kelimelerin Türkçe okunuşları yazılmıştır. Her bir kelimenin Türkçe okunuşları ve karşılıklarıyla birlikte örnek cümle içinde kullanımları verilmiştir. Ayrıca; bu kelimelerle ilgili -örnek cümlelerden ayrı olarak- sayısı 10.000’i bulan birçok sözcük grubu, tamlama, türemiş kelime ve kullanım kalıbı da Türkçe okunuşları ve anlamlarıyla birlikte derlenmiştir. Böylelikle, öğrenmek istediğiniz her bir sözcüğün nerede ve nasıl kullanıldığını sağlam bir şekilde kavrayabilir, kolayca ezberleyebilirsiniz. Mevcut kelimelerin tamâmı; günlük yaşamda sıkça kullanılan, öncelikli olarak öğrenilmesi gereken temel kelimelerdir ve son 10 yılda yayımlanmış Korece Yeterlilik Sınavı TOPIK I sorularının tek tek taranmasıyla bir araya getirilmiştir. Kitabımızın sonunda ise Benzer ve Zıt Anlamlı Kelimeler Tablosu mevcuttur.
Kelimeleri doğru bir şekilde öğrenebilmeniz için kitaptaki düzensiz eylem ve sıfatlar ayrıca belirtilmiş, tâbi oldukları kurallar gösterilmiştir. Mevcut eylemlerin ise hangi eklerle kullanıldıkları belirtilmiştir. Öte yandan, Hanca (Çince) karakterle oluşturulmuş bütün kelimelerin köken bilgisine dahi değinilmiş, bu karakterlerin Türkçe anlamları verilmiştir. Bu şekilde, çok daha hızlı ve akılda kalıcı bir şekilde kelime ezberleyebilirsiniz. Kitapta Hanca karakterlerin Türkçe karşılıklarının ve bolca örneklerin oluşu, Korecesi orta seviye olanların da rahatlıkla istifâde edebileceği bir kaynak kitap olmasını sağlamıştır.
Bu kelime kitabı; Koreceyi tek başına öğrenmek isteyenlerden, akademik olarak öğrenmek ve Korece bilgisini ileri seviyelere taşımak isteyenlere değin, geniş bir kitleye hitap edecek şekilde hazırlanmıştır. Kitabın son kısmında, kelimeler konularına ve türlerine göre listelenmiştir. Dileyenler, bu listelere göre kelime çalışması yapabilirler. Birbirini tamamlayıcı şekilde hazırlanmış iki kitaplık serimizi çalıştığınızda, temel Korece kelimelerin neredeyse tamâmını öğrenmiş olacaksınız.
• Alfâbe tablosu
• Örnek cümleler
• Türkçe okunuşlar
• Hanca açıklamalar
• Fiillerle birlikte kullanılan ekler
• Kelimelerle ilgili önemli notlar
• Binlerce kelime grubu ve cümle kalıpları
• Benzer ve zıt anlamlı kelimeler tablosu
• Konularına ve türlerine göre kelime listesi
 

Korece Kelime Kitabı – Başlangıç Seviyesi TOPIK I Kelimeleri (Seviye 2) isimli 244 sayfadan oluşan kitap ; Ender Çağlar Uçak tarafından yazılmış ve KUTLU YAYINEVİ yayınevinin 27.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri indir, Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri oku ve Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Korece Kelime Kitabı – Başlangıç Seviyesi TOPIK I Kelimeleri (Seviye 2) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.