Kör Yarış pdf – Yandex indir

tarafından
11
Kör Yarış pdf – Yandex indir

“Anlatmak kolay, dinlemek güçtür. Ama ben severim dinlemeyi. Anam daha emzirirken alıştırmış beni dinlemeye. Babam askermiş o sıra. Annemi dedemlere bırakmış. On sekiz yaşında yeni gelin içi sıkılıyor, derdini anlatacak kimseyi bulamıyor. Bana anlatmış. Dinlemekten başka çarem olmadığından dinlemişim ben de. Benim dinleyiciliğim çaresizlikten.”
Kör Yarış gerçeklerin dünyasında var olmaya çalışan insanların, daha doğrusu gençlerin hayatından damıtılan öykülerden oluşuyor. Gençlerin en mustarip olduğu konular olan okul, iş ve evlilik üçgeninde can yakıcı sorularla örülüyor öyküler. Okumaktan başka çaresi olmayanların dünyası bu; ya okuyacaksın ya işçi olacaksın. Anne babalarımızdan ve toplumdan tevarüs ettiğimiz bu korkularla adım atmaya başlıyoruz hayata. En temel korkularımızın çocukluk anılarında kendini göstermesi her şeyi açıklıyor aslında. Süleyman Arif Yıldız çocukluktaki bu silinmeyen izlerden yola çıkarak kuruyor öykülerini. Kitabı okuduktan sonra şöyle bir soru geçer zihnimizden: Çaresizliklerimizin zayıflık olarak karşımıza çıktığı bu dünyada yaşamak kör yarıştan başka ne olabilir ki?
 

Kör Yarış isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Süleyman Arif Yıldız tarafından yazılmış ve LORAS yayınevinin 06.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şükrü Dede’nin Yaşam Şiirleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Şükrü Dede’nin Yaşam Şiirleri indir, Şükrü Dede’nin Yaşam Şiirleri oku ve Şükrü Dede’nin Yaşam Şiirleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kör Yarış pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.