Köpekler İçin Gece Müziği pdf – Yandex indir

tarafından
7
Köpekler İçin Gece Müziği pdf – Yandex indir

Köpekler İçin Gece Müziği’nde Filiz ile Tarık yollarını kaybederek aralarına düştükleri kişilerin ve hayvanların (Murat, Hızır, Kara Zühre, Avcıatmaca, Timsah, Kahve, Akçatopal, Deli Fahri, Tozşeker) yanı sıra yağmurun, güneşin, rüzgârın, ağacın, taşın yarattığı bir tekinsizliği yaşarlar.
Faruk Duman, edebiyatını insan-doğa bağlamında geliştiren, ölü-doğayı dirilten bir yazar. Ormanın romanını kurar, kırın dilini araştırır, insanın iç sesini yankılar. Hayvanla insanı, anlatısının başkişisi doğanın önünde eşitler. Masalın içinde polisiye romanların sürükleyiciliğini yaratır.
Selim İleri’nin, “Her sözcüğü özenle seçilmiş, dili, anlatımı yalın, duru; gerilimi yüksek; her an gerçekliğe dönüşebilecek bir kara masal!” dediği Köpekler İçin Gece Müziği edebiyatın bir dil, organik bir dil yaratma işi olduğunu güçlü bir biçimle duyuruyor.
 
Köpekler İçin Gece Müziği’ne 2014’te Dünya Kitap Ödülü ve Necati Cumalı Edebiyat Ödülü verilmişti.
 

Köpekler İçin Gece Müziği isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Faruk Duman tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 28.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan 12 Yıllık Esaret pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde 12 Yıllık Esaret indir, 12 Yıllık Esaret oku ve 12 Yıllık Esaret pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Köpekler İçin Gece Müziği pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.