Komünist Manifesto – Sosyalizmin Alfabesi – Diyalektik ve Tarihi Materyalizm pdf – Yandex indir

tarafından
20
Komünist Manifesto – Sosyalizmin Alfabesi –  Diyalektik ve Tarihi Materyalizm pdf – Yandex indir

Komünist Manifesto bilimsel sosyalizmin en önemli program belgelerinden biridir. “Bu küçük kitapçığın ağırlığı pek çok cilde denktir. Bugüne dek uygar dünyada örgütlü ve mücadeleci proletaryanın tümüne hayat ve hareket veren onun ruhudur.” (Lenin) Karl Marx ile Friedrich Engels tarafından Komünistler Birliği’nin programı olarak kaleme alınan Komünist Manifesto’nun ilk basımı 1848 Şubatında Londra’da 23 sayfa hâlinde yayınlandı. O tarihten bugüne belli başlı dünya dillerinde Manifesto’nun sayısız basımı yapıldı: bugün de yaygın bir ilginin konusu olmaya devam ediyor.
 

Komünist Manifesto – Sosyalizmin Alfabesi – Diyalektik ve Tarihi Materyalizm isimli 180 sayfadan oluşan kitap ; Friedrich Engels tarafından yazılmış ve SARMAL KİTABEVİ yayınevinin 23.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yol pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yol indir, Yol oku ve Yol pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Komünist Manifesto – Sosyalizmin Alfabesi – Diyalektik ve Tarihi Materyalizm pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.