Koluaçık Hacımsultan Velayetnamesi pdf – Yandex indir

tarafından
4
Koluaçık Hacımsultan Velayetnamesi pdf – Yandex indir

İnanç yönünden su katılmamış bir Bektâşi ulusu olan Kolu Açık Hacım Sultan’ın, gerçek yaşamı, kerametlerin, mitosların, olağanüstü söylencelerin, veli öykülerinin sisi içinde kaybolup gitmiş gibi görünmektedir. Ama bu sisler arasından gerçeklerin ve doğruların fışkırdığı yadsınamaz. O dönemlerde henüz kurumlaşmamış ancak dengeli, aşırılığa kaçmayan bir inanç sisteminin ortasında kopuk kopuk bir yaşamın oluşturduğu dupduru, içsel bir tevhid aleminin yansıtıldığı gerçek aktöresel bir dünya oluşturmak için dipten gelen şimşeklerin karanlığı aydınlattıkları evrensel gerçeğin özünün sergilendiği doğruluğun güzelliğin, iyiliğin, adaletin, hakkın, dayanışmanın kaynaştığı ve haklının egemen olacağı yepyeni bir dünyanın müjdecisi olarak ortaya çıkan ve batın kılıcı şeklinde görülen Hacım Sultan yeni bir dünyanın muştusunu vermekte, ilm-i ledünü sergilemektedir. İşte bulutlar arasından görmeye ve yakalamaya çalıştığımız bir mutasavvıfın yaşamöyküsünden alınan kesitlerin fotoğrafları bu güzel ve özel dünyayı göstermektedir.
 

Koluaçık Hacımsultan Velayetnamesi isimli 510 sayfadan oluşan kitap ; İsmail Özmen tarafından yazılmış ve SARMAL KİTABEVİ yayınevinin 19.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Oruç Fetvaları pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Oruç Fetvaları indir, Oruç Fetvaları oku ve Oruç Fetvaları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Koluaçık Hacımsultan Velayetnamesi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.