Kolay Piyano-2 pdf – Yandex indir

Kolay Piyano-2 pdf – Yandex indir

Çalgı eğitimi çocuğunuzu yaşamı boyunca olumlu etkileyecek başta akademik ve sosyal alanlarda olmak üzere birçok disiplinde başarılı olmasını sağlayacak bir süreçtir. Zihinsel kapasitede artış, ritim duygusu ve reflekslerde gelişme, sabır, yoğunlaşabilmede kolaylık, disiplinli çalışma alışkanlığı, birlikte iş yapabilme yeteneği gibi konularda, ilerleyen yıllarda yaşamını kolaylaştıracak değerler kazandırır.

Kolay Piyano dizisinin ikincisi olan elinizdeki metotta çift diyezli majör ve minör tonlara ve bu tonların tam kadanslarına kadar çalışılmıştır. Daha üst düzeyde armoni bilgisi, tonlar ve senfonik müziğin seçkin örnekleri dizinin üçüncü kitabına bırakılmıştır. Öğrenmenin ilk adımı taklittir. Önce pratik, sonra teori gelir. Bu düşünceler doğrultusunda öğrenciye önce şart olan temel bilgiler ve sevebileceği, pratiğini kuvvetlendirebileceği şarkılar önerildi. Sonra da ton bilgisi verildi. Ton ve kadans çalışırken daha basit parçalar kullanarak öğrencinin hedeflenen bilgileri daha kolay izleyebilmesi yeğlendi. Fark ettiğiniz gibi, bu kitapta artık notaları boyama yok. Buna karşılık Beyer, Hanon, Czerny ve Muammer Sun’un Solfej kitabı gibi teknik etüd kitaplarını programınıza ekleyerek öğrencinin kapasitesine göre paralel bir uygulama gerçekleştirmek yerinde olacaktır.
 

Kolay Piyano-2 isimli 175 sayfadan oluşan kitap ; Sevinç Ereren tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 02.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türk Müziği Keman Eğitimine Yönelik Geçki ve Çeşni Etütleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Türk Müziği Keman Eğitimine Yönelik Geçki ve Çeşni Etütleri indir, Türk Müziği Keman Eğitimine Yönelik Geçki ve Çeşni Etütleri oku ve Türk Müziği Keman Eğitimine Yönelik Geçki ve Çeşni Etütleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kolay Piyano-2 pdf – Yandex indir - PDF indir