Koca Kafa Adranos’tan Prens Adalarına, İzmir’den Kars’a, İstanbul’dan Bursa’ya Bir 68’linin Anıları pdf – Yandex indir

tarafından
5
Koca Kafa  Adranos’tan Prens Adalarına, İzmir’den Kars’a, İstanbul’dan Bursa’ya Bir 68’linin Anıları  pdf – Yandex indir

Bir dağ kasabasında doğdu. Çok çocuklu, kalabalık bir ailede büyüdü.
Orhaneli’de başladığı öğrenimine Bursa Erkek Lisesi’nde devam etti ve İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Askerliğini İzmir ve Kars’ta yaptı.
1968 öğrenci hareketi içinde bulundu ve yargılandı. Atatürk ve Lozan’ı esas alan “Tam bağımsız Türkiye, kahrolsun emperyalizm” diyen, kardeşliği savunan, sömürgeciliğe karşı duran gençlik kuşağından.
1970’li yıllarda “Toprak işleyenin, su kullananın” şiarıyla, haşhaştan Kıbrıs’a emperyalizme karşı duran, Bülent Ecevit ile değişim geçirmekte olan CHP’de aktif siyasete atıldı. 1973-77 arasında Bursa İl Genel Meclisi üyeliği yaptı. 1978’de CHP Bursa İl Başkanı seçildi; 1980 darbesinde il başkanı idi. 33 yıl sonra 2011 seçimleri sırasında tekrar il başkanlığı görevini üstlendi. Bu seçimde CHP ilk defa Bursa’dan beş milletvekili çıkardı.
Yaşamı dağlardan denizlere aktı. Dağ kasabasında başlayan yaşamı, 1960’lar başında DSİ işçisi olarak Edremit Ayvalık Körfezin’e, üniversite yıllarında Büyükada’ya götürdü onu. Uzun süredir de yılın önemli bir bölümünü Erdek Körfezi’nde Edincik’te geçirmekte.
Belki okunur diye kuşağını ve yaşadıklarını yazdı.
Okuyana da okumaya da selam olsun…
 

Koca Kafa
Adranos’tan Prens Adalarına, İzmir’den Kars’a, İstanbul’dan Bursa’ya Bir 68’linin Anıları isimli 384 sayfadan oluşan kitap ; Erhan Sevimli tarafından yazılmış ve BİLGE BAYKUŞ yayınevinin 14.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ali Kemal - Raşid Müverrih mi Şair mi? (Metin-İnceleme) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Ali Kemal - Raşid Müverrih mi Şair mi? (Metin-İnceleme) indir, Ali Kemal - Raşid Müverrih mi Şair mi? (Metin-İnceleme) oku ve Ali Kemal - Raşid Müverrih mi Şair mi? (Metin-İnceleme) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Koca Kafa Adranos’tan Prens Adalarına, İzmir’den Kars’a, İstanbul’dan Bursa’ya Bir 68’linin Anıları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.