Klasik Gitar İçin Türk Tasavvuf Musikisi Aranjmanları 1 pdf – Yandex indir

tarafından
7
Klasik Gitar İçin Türk Tasavvuf Musikisi Aranjmanları 1 pdf – Yandex indir

Türk Tasavvuf Musikisi hiç şüphesiz Türk Klasik Müziğinin en önemli ve en eski kollarından biri olarak bilinmektedir. Batı müziğinin kiliselerden çıkarak dünyaya yayılmasına benzer şekilde Türk Klasik Musikisi de dergâh, meşk, zikir ve ayinlerde doğup büyüyen Türk Tasavvuf Musikisi temelinde gelişimine başlamıştır. 19. yy’dan itibaren globalleşmeye başlayan müzik dünyasından nasibini Türk Klasik Müziği de almıştır. Birçok Batılı müzisyen, Batı enstrümanları ile Türk müzik kültürünü keşfetmeye başlamış ve çeşitli sentezlerle Türk müziğini modern dünya ile tanıştırmıştır. Benzer şekilde ülkemizin büyük müzisyenleri de Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve diğer Türk Musiki eserlerini orkestralara ve oda müziğine uygun şekilde düzenleyip ulusal/uluslararası birçok konserler vermiştir.

Elinizdeki bu kitap ise ülkemizde butik camialardan biri olan klasik gitar emekçileri için hazırlanmış bir Türk Tasavvuf Musikisi aranjmanı kitabıdır. Daha önce hiç çalışılmamış olan bu alanda kitabımız hem klasik gitar öğrencileri hem de profesyoneller için 13 adet aranjman içermektedir. Aranjmanların kalben icrası için bestelerin orijinalleri ile alakalı çeşitli bilgiler de her notanın arka sayfasında bulunmaktadır. Umarız tüm ilgililerin keyifle faydalanacağı bir kitap meydana getirebilmişizdir. Klasik Gitar camiasına hayırlı olması dileğiyle takdirlerinize sunuyoruz.
 

Klasik Gitar İçin Türk Tasavvuf Musikisi Aranjmanları 1 isimli 36 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Berkan Korkmaz tarafından yazılmış ve NOBEL BİLİMSEL yayınevinin 26.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Klasik Gitar İçin Türk Tasavvuf Musikisi Aranjmanları 1 pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.