Kızılmezra Katliamı’nda İstanbullu Kamil’in Vasiyeti pdf – Yandex indir

Kızılmezra Katliamı’nda İstanbullu Kamil’in Vasiyeti pdf – Yandex indir

“Buralarda, neyin ne olacağı belli olmaz. Sessiz sakin bir gün, dua etmek için güneşin aydınlattığı, masmavi gökyüzüne yüzünüzü çevirirsiniz. Avuçlarınızı açarken gök gürler, şimşekler çakar, dolu yağar, fırtına kopar, göz gözü görmez, sığınacak yer bulunmaz, Dersim’de olduğunuzu anlarsınız. Siz, yarın Ziyaret’e gitmeyin. İstanbul’a gitmek için yola çıkın. İki gününüzü Elazığ’da geçirin.”
“Abla, her insanın geçmişi kendi yüküdür derler ya. Siz de dert ve keder yüklüsünüz. Ama ben Kızılmezra Köyü’nde yaşayanların kaderini paylaşmak istiyorum. Olabilecekleri bilsem de dönüş tarihimize kadar bir yere gitmem. Yarın, niyetlendiğimiz Ziyaret’e gideriz, sonrasına Allah kerim…”
 

Kızılmezra Katliamı’nda İstanbullu Kamil’in Vasiyeti isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Yusuf Egritağ tarafından yazılmış ve ÜTOPYA YAYINEVİ yayınevinin 05.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kirpiklerine As Beni pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kirpiklerine As Beni indir, Kirpiklerine As Beni oku ve Kirpiklerine As Beni pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kızılmezra Katliamı’nda İstanbullu Kamil’in Vasiyeti pdf – Yandex indir - PDF indir