Kızıldeniz Kayıp Mekanın İzinde pdf – Yandex indir

tarafından
25
Kızıldeniz  Kayıp Mekanın İzinde pdf – Yandex indir

Kızıldeniz ticaret, hac ve fetih peşinde gidenler için ezelden beridir dünyanın en çok dümen tutulan mekânı olmuştur. Ne var ki bu çok boyutlu tarih, kahramanları tarafından açığa çıkarılmamıştır.
 
  Fernand Braudel’in Akdeniz üzerine meşhur çalışmasından ilham alan Alexis Wick, Kızıldeniz:Kayıp Mekânın İzinde’de eşsiz bir tarihi aktörün özelliklerini ortaya koyuyor. Bu kayıp mekânı ele alırken ayrıca okuru Avrupamerkezciliğin kalbine yönlendirerek denizin eleştirel, kavramsal bir tarihini sunuyor.
Kızıldeniz’in tarihyazımına dahil edilmesiyle yetinmeyerek, emperyal Avrupa hegemonyasından önce denizin ve dünyanın tahayyül edildiğini araştırıyor. Kızıldeniz’in modern tarih felsefesinin önemli bir unsuru olduğunu gösteren yazar, aynı zamanda tarih disiplini ve tarihçilik zanaatı üzerine serin bir sav öne sürüyor.
 

Kızıldeniz Kayıp Mekanın İzinde isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Alexis Wick tarafından yazılmış ve KOÇ ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI yayınevinin 01.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı'da Karşı Düşünce ve İdam Edilenler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Osmanlı'da Karşı Düşünce ve İdam Edilenler indir, Osmanlı'da Karşı Düşünce ve İdam Edilenler oku ve Osmanlı'da Karşı Düşünce ve İdam Edilenler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kızıldeniz Kayıp Mekanın İzinde pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.