Kıtlık pdf – Yandex indir

tarafından
2
Kıtlık pdf – Yandex indir

İrlanda edebiyatının toplumcu yazarlarından Liam O’Flaherty, Kıtlık romanında, 1840’larda İrlanda’da bir milyon insanın ölümüne, iki milyon insanın da ülkeden göç etmesine yol açan Büyük Kıtlık’ı, yoksul bir aile odağında anlatır.
O’Flaherty, İngiltere’nin boyunduruğu altındaki İrlanda’nın tarihinde yaşanmış bu en korkunç yıkımı, yöneticilerin yıkımdaki rolüyle birlikte ortaya koyar. Halkın yaşam, kimlik ve bağımsızlık mücadelesi, diğer romanları gibi Kıtlık’ın da konusudur.
Romanları ve öykülerinde İrlanda halkının yürekliliğine ve kararlılığına duyduğu saygıyı dile getirmekten hiçbir zaman geri kalmayan O’Flaherty’nin, yapıtlarında ödünsüz bir doğalcılık ile şiirsel bir anlatımı, keskin bir yergi ile psikolojik çözümlemeyi ustaca birleştirdiği görülür.
Kıtlık, O’Flaherty’nin sinemaya uyarlanan Muhbir’le birlikte en güçlü iki romanından biridir.
Celal Üster’in Mamak Askerî Cezaevi’nde çevirisini yaptığı Kıtlık, daha önce 1973 yılında yayımlanmıştı.
Yordam Edebiyat bu tarihsel romanı, ilk kez eksiksiz çevirisiyle okurlara sunuyor.
 

Kıtlık isimli 416 sayfadan oluşan kitap ; Liam O’Flaherty tarafından yazılmış ve YORDAM KİTAP yayınevinin 31.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Larus pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Larus indir, Larus oku ve Larus pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kıtlık pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.