Kıştaki Bahar Mahmud Efendi Hazretleri pdf – Yandex indir

tarafından
6
Kıştaki Bahar Mahmud Efendi Hazretleri pdf – Yandex indir

Efendi Hazretleri dünyevileşmenin vurduğu kalplere zühd, vera, isar bereketiyle dokundu. Allah (c.c.) ve Resul (s.a.v.) buyruğuyla kalpleri tezkiye etti. İslam’a karşı yürütülen çok cepheli saldırının tam karşısında durdu. Aksiyon adamıydı. Reaksiyona meyletmedi. Mücadele tarzını karşı tarafın stratejilerine ya da tuzaklarına göre değil, imanına göre belirledi. Küfür cephesi ne yaparsa yapsın O hep Müslümanca konuştu, Müslümanca yaşadı. Madden ve manen yıkılan milleti, İslam’a sarılarak ayağa kalkmaya çağırdı. Hayatının hiçbir döneminde İslam düşmanlarıyla ittifak arayışına girmedi. Yanlışları olsa da Müslüman kardeşlerini bırakmadı. Cemaate değil, ümmete çağırdı. İslam düşmanlarının ne hicivlerinden korktu ne de övgülerine aldanıp, yaşantısını ya da konuşmasını değiştirdi. Ne giyimde ne ev tefrişinde ne yemek yiyişte ne davette ne de tebliğde çağın modasına itibar etmedi. Bütün modaları İslam’a teslim olmaya çağırdı. Kışın en şiddetli zamanında Müslümanları baharın geleceğine inandırdı.
 

Kıştaki Bahar Mahmud Efendi Hazretleri isimli 232 sayfadan oluşan kitap ; İhsan Şenocak tarafından yazılmış ve HÜKÜM KİTAP yayınevinin 08.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri-Sahabe İklimi 1 (Ciltli) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri-Sahabe İklimi 1 (Ciltli) indir, En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri-Sahabe İklimi 1 (Ciltli) oku ve En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri-Sahabe İklimi 1 (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kıştaki Bahar Mahmud Efendi Hazretleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.