Kışlalar Doldu Bugün pdf – Yandex indir

tarafından
9
Kışlalar Doldu Bugün pdf – Yandex indir

Yaşamı boyunca başta gurbetlik olmak üzere türlü zorlukla mücadele etmiş, mücadelesinin ve hak arayışının karşılığını edebiyatta bulmayı düşlemiş, kalemin kuvvetine inanmış bir yazar Mehmet Kart. Otuzlu yaşlarında, içinde üç roman, hikâyeler, şiirler ve bir de senaryo olan yoğun bir üretim süreci geçirdi; ancak bu eserlerini uzun süre yayımlayamadı. Onlarla yeniden ilgilenme imkânı bulduğundaysa aramızdan ayrıldı. Ardında zengin duygu dünyasını yansıtmayı başardığı şiirler, romanlar, öyküler bıraktı.
 
Kışlalar Doldu Bugün, Mehmet Kart’ın hak arayışının nişanelerinden biri. Zorbalığın, ayrımcılığın, sömürünün karşısında durmak için var gücüyle çabalayanların hikâyesi. Daima umutla.
 
“Bu dağlar kopmazdı birbirinden. Kimsenin gücü yetmezdi ayırmaya. Toprağın diplerine kadar kök salmış dağları ayırmaya kalksalar, onlar da kanardı içten içe. Tıpkı insanlar gibi. İnce ince bir kan sızardı toprağa. İnce ince sızan kan zamanla göl olurdu, göller denize dönerdi. Birbirinden ayırmaya görsünler, dağlar da ağlardı insanlara görünmeyen iki gözünden. Kendi gözyaşlarında boğulanlar gömülürdü, uçsuz bucaksız denizlerin dibine…”
 

Kışlalar Doldu Bugün isimli 416 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Kart tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 30.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bir Çöküşün Öyküsü (Ciltli) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bir Çöküşün Öyküsü (Ciltli) indir, Bir Çöküşün Öyküsü (Ciltli) oku ve Bir Çöküşün Öyküsü (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kışlalar Doldu Bugün pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.