Kıskaç pdf – Yandex indir

tarafından
3
Kıskaç pdf – Yandex indir

Eğitimci-Yazar İsmail Sarıçay’ın 12. kitabı ‘Kıskaç’ ile yine adından söz ettirecek. 2015 yılında, Balıkesir’de “Yılın öğretmeni” seçilen yazarın kitap sayısı ‘Kıskaç ile oniki oldu. Kitapta ülkemizin dünyadaki rolü ve yapılması gerekenler hakkında görüşler dile getiriliyor.
 
Türk milleti, küresel güç olabilmek için, birlik ve beraberlik içinde, büyük düşünmek, gelecek yüz yılları planlayabilecek bilgi, beceri, teknoloji, kültür ve güçlü ekonomik altyapıyı oluşturmak zorundadır. Unutulmamalıdır ki, toplumsal ve ekonomik yapıları güçlü olan ülkeler, dünyaya yön vermede söz sahibi olanlardır.  Bu durum tarih boyunca da böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır. Dün nasıl dünyada Osmanlı Türk devleti olmadan, yeni düzenleme gayretlerinin bir anlamı yoktuysa, bu gün de ABD, AB vb. ülkeler olmadan bir düzenleme yapmanız maalesef mümkün değildir. Bugün Küresel çapta yaşanan olaylarda da görülüyor ki, bu gerçeği isteseniz de, istemeseniz de kabul etmek zorundasınız.
 
Küresel güç olmanın temel şartı, toplumsal ve ekonomik güç olmaktan geçiyor. Toplumsal ve ekonomik güç olmanın yolu, büyük hedeflere sahip olmanın yanında, iç barış, huzur, güven, çalışma, araştırma, her alanda üretme ve ürettiğini küresel çapta pazarlayabilmeye dayanıyor. Türk milleti olarak,  sahip olduğumuz eşsiz hinterlandımızı, iyi değerlendirmek ve oyunu kurallarına göre oynamak durumundayız. Tüm toplum kesimlerine düşen görev, yeni sorunlar üreten değil, var olan sorunların çözümünde, aktif rol almak sorumluluğu vardır. Birbirimizin yaşam sınırlarını daraltmak ve birbirimizi ötelemekle meşgul olacağımıza, aksine herkesin daha huzurlu, mutlu olacağı ortamları hazırlamakla meşgul olmamız gerekir. Hedef, gelişmeleri arkadan takip etmek değil, öncülük yapmak ve yönlendirmek olmalıdır. 
 

Kıskaç isimli 600 sayfadan oluşan kitap ; İsmail Sarıçay tarafından yazılmış ve SİDAS yayınevinin 06.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Kıskaç pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.