Kişisel Verilerin Korunması ve Rekabet Hukuku Bağlamında Veri Taşınabilirliği Hakkı pdf – Yandex indir

tarafından
51
Kişisel Verilerin Korunması ve Rekabet Hukuku Bağlamında Veri Taşınabilirliği Hakkı pdf – Yandex indir

Verinin işlenmesi yoluyla önemli ekonomik menfaatler elde edilmesi, başta dijital pazarlar olmak üzere her türlü pazarda verinin elde edilmesini, işlenmesini ve akışının sağlanmasını ekonomik bir gereklilik haline getirmiştir. Bu veri kümesi içerisinde kişisel verilerin sınırsız ve ölçüsüz olarak işlenmesi kişisel verilerin korunması ihtiyacını doğurmuş, bu ihtiyaca cevap veren düzenlemelerle ilgili kişilere birtakım haklar tanınırken veri sorumlularına da bazı yükümlülükler getirilmiştir. Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü’nün ilk kez tanıttığı veri taşınabilirliği hakkı, bireylere kişisel verileri üzerinde daha fazla kontrol imkanı tanımaktadır. Veri taşınabilirliği hakkının, bireylerin kişisel verilerinin korunması yönünden menfaatlerine etki ederken, veri sorumlularının ekonomik menfaatleri dolayısıyla pazarlardaki rekabet düzeyine yönelik etkiler de göstereceği kabul edilmektedir. Bu çalışmada, kişisel verilerin korunması, veri taşınabilirliği hakkı ve rekabet hukuku arasındaki çok yönlü ilişki dikkate alınarak veri taşınabilirliği hakkından ne anlaşılması gerektiği açıklanmaya çalışılmış ve bu hakkın rekabeti nasıl etkileyeceği hususu tartışılmıştır.
 

Kişisel Verilerin Korunması ve Rekabet Hukuku Bağlamında Veri Taşınabilirliği Hakkı isimli 139 sayfadan oluşan kitap ; Beste Yılmaz tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 21.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ticari İşletme Hukuku pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Ticari İşletme Hukuku indir, Ticari İşletme Hukuku oku ve Ticari İşletme Hukuku pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kişisel Verilerin Korunması ve Rekabet Hukuku Bağlamında Veri Taşınabilirliği Hakkı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.