Kısa Mısır Tarihi pdf – Yandex indir

tarafından
6
Kısa Mısır Tarihi pdf – Yandex indir

Kısa Mısır Tarihi 5000 yıl önce Nil Nehri Vadisi’ndeki insan yerleşimlerinden günümüze dek Mısır’ın kapsamlı ve özlü bir tarihini gözler önüne seriyor.
Yaşamının yaklaşık 50 yılını Mısır’da geçiren Robert Tignor firavunların büyük çağından Yunan ve Roma egemenliğine, Hristiyanlığın yükselişinden Arap fetihlerine, Osmanlı egemenliğinden Fransız ve İngiliz dönemlerine ve Nasır, Enver Sedat ve Hüsnü Mübarek yıllarındaki Modern Mısır’a uzanan çalkantılı tarihin zengin bir açıklamasını sunuyor.
 
“Mısır tarihine kısa bir bakış, hem Mısır’ın ortaya çıkışını hem de tamamlanmamış devrimi olarak adlandırılan şeyin arkasındaki nedenleri anlamanıza yardımcı olabilir.”
— Lisa Kaaki, Arab News
 

Kısa Mısır Tarihi isimli 432 sayfadan oluşan kitap ; Robert L. Tignor tarafından yazılmış ve SAY YAYINLARI yayınevinin 20.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Garp'ın Gökkubbesi Altında Türkler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Garp'ın Gökkubbesi Altında Türkler indir, Garp'ın Gökkubbesi Altında Türkler oku ve Garp'ın Gökkubbesi Altında Türkler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kısa Mısır Tarihi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.