Kısa Avrupa Tarihi pdf – Yandex indir

tarafından
3
Kısa Avrupa Tarihi pdf – Yandex indir

YUNANİSTAN VE ROMA’DAN ORTA ÇAĞ’A
RÖNESANS’TAN REFORM VE FRANSIZ DEVRİMİ’NE
İKİ DÜNYA SAVAŞINDAN GÜNÜMÜZE
UZANAN BİR HİKÂYE
 
Avrupa tarihin şafağından bu yana neredeyse sürekli çalkantılar yaşamıştır. Peki ama bu kadar küçük bir kıta ve ufak bir insan topluluğu nasıl bu kadar güçlü hale geldi? Bu farklı yarımadalar ve adalar zaman içinde nasıl kolektif bir bilinç geliştirdi? Diplomasi nasıl bu kadar sık kan dökülmesine neden oldu? Geçmişte yaşanan bu sarsıntılar bugüne nasıl etki etki?
 
Simon Jenkins bu kısa ama derinlikli kitabında zor bir iş başarıyor: Avrupa uygarlığının, savaşan kabilelerden oluşan bir savaş alanından barışa, zenginliğe ve özgürlüğe doğru evriminin öyküsünü anlatıyor. Jenkins Avrupa’nın iki bin yıllık tarihini, fark edilebilir kökenlerinden bugünkü şaşkınlıklarımıza kadar özlü ve okunabilir bir şekilde aktarıyor.
 
Kısa Avrupa Tarihi Roma devletini, Kutsal Roma İmparatorluğu’nu, Fransa’yı, İngiltere’yi, Almanya’yı, Rusya’yı; Julius Caesar’ı, Şarlman’ı, II. Frederick’i, Kanuni Sultan Süleyman’ı, Napoléon’u, Bismarck’ı; Rönesans’ı, Reform’u, Westphalia Antlaşmasını, Dünya Savaşlarını, Avrupa Birliğini, özetle Avrupa’yı oluşturan bütün unsurları geçmişten bugüne büyük bir maharetle okurlara sunuyor.
 
Usta kalem Simon Jenkins Kısa Avrupa Tarihi: Antik Çağ’dan Günümüze’de Avrupa’nın siyaseti, ekonomisi ve kültürünün önemine özlü şekilde değiniyor, adeta kıtanın bütünlüklü bir portresini çiziyor.
 

Kısa Avrupa Tarihi isimli 384 sayfadan oluşan kitap ; Simon Jenkins tarafından yazılmış ve KRONİK KİTAP yayınevinin 11.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Kısa Avrupa Tarihi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.