Kırkyama pdf – Yandex indir

tarafından
2
Kırkyama pdf – Yandex indir

“Elinde ve önlüğünün cebinde yuvarlağından yassısına, incesinden kalınına çeşit çeşit fırça. O fırçaları taşıyor belli ki yıllardır, bir o boyayla bir bu boyayla. Her gün çeşit çeşit çiçek ekliyormuş beyaz duvarlara. Şehirden koşa koşa görmeye geliyorlar bu çiçek açan evi. Bahçeden içeri kimse giremiyor. Herkes büyük bir saygıyla bahçenin dışından izliyor bu büyülü dünyayı.”

Demet Eker’in ilk öykü kitabı Kırkyama, sağlam bir temele, binlerce yıllık bir geleneğe yaslanıyor. Geleneksel anlatının estetiğini özümserken, kurduğu bu dünyaya modern hayatı ve çelişkilerini yerleştiriyor. Gündelik yaşamın dertleri, geleneksel anlatıların, mitlerin ve hatta tekerlemelerin
dünyalarına karışıyor.

Bu kitaptaki metinler, kuşaklar arası deneyim aktarımını sağlayan binlerce yıllık “hikâye anlatıcılığı” temelini inkâr etmeyen, ondan beslenen öyküler.
 

Kırkyama isimli 94 sayfadan oluşan kitap ; Demet Eker tarafından yazılmış ve EPONA KİTAP yayınevinin 11.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gölge Kral pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Gölge Kral indir, Gölge Kral oku ve Gölge Kral pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kırkyama pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.