Kırık Testi (Ciltli) pdf – Yandex indir

tarafından
19
Kırık Testi (Ciltli) pdf – Yandex indir

Heinrich von Kleist (1777-1811): XIX. yüzyıl Alman edebiyatının en önemli yazarlarındandır. Tiyatro oyunları, şiirler ve öyküler yazdı. Kant’ı okuduktan sonra bilginin değerinden kuşkuya düştü, akla değil duyguya güvenmeyi tercih etti. Akıl ile duygu arasında süren zıtlık, eserlerinin özünü oluşturdu. Öykülerinde insanların ve doğanın zorbalığı karşısında kendilerini tüketircesine bütün güçlerini harcayan kişileri konu aldı. Eserlerinde titizlikle seçilmiş sözcüklerle örülü güçlü ifadeler kullandı. Sanatsal dehası ile çağdaş yaşam ve edebiyatın pek çok sorununu önceden gören Kleist, kendisinden sonraki Alman ve Fransız yazarları için önemli bir ilk örnek oldu. 1806 yılında Kleist tarafından kaleme alınan, 1808 yılında Goethe tarafından sahnelenen Kırık Testi, Hollanda’daki Huisum adlı küçük bir yerdeki mahkemede yaşananların anlatıldığı bir komedyadır. Temeli insanın kusurlu doğasına dayandırılan yargı sistemini hicveden Kırık Testi günümüzde Alman komedyaları içinde en bilinen ve çok sahnelenen oyunlardan biridir.
 

Kırık Testi (Ciltli) isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Heinrich von Kleist tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 19.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Vhartlox Cadı Akademisi Seti (Yaldızlı Özel Baskı - Karton Kapak 2 Kitap) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Vhartlox Cadı Akademisi Seti (Yaldızlı Özel Baskı - Karton Kapak 2 Kitap) indir, Vhartlox Cadı Akademisi Seti (Yaldızlı Özel Baskı - Karton Kapak 2 Kitap) oku ve Vhartlox Cadı Akademisi Seti (Yaldızlı Özel Baskı - Karton Kapak 2 Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kırık Testi (Ciltli) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.