Kırgızlar ve Modern Kırgız Devleti’nin Kuruluşu pdf – Yandex indir

tarafından
8
Kırgızlar ve Modern Kırgız Devleti’nin Kuruluşu pdf – Yandex indir

Kültür tarihimizde önemli bir yer işgal eden Kırgız Türkleri, Türk tarihinin bilinen en eski kavimlerinden biridir. Bu kitapta Türk Töresine sadık kalarak hayatını hür ve müstakil olarak devam ettirme mücadelesi vermiş olan Kırgız halkının Türk kültür tarihindeki yeri ve Osmanlı Türkiye’si ile münasebetleri ortaya konulmuştur. Ayrıca, Kırgız halkının, Rus işgaline uğradıkları XIX. asrın ilk yarısından günümüze kadar, bilhassa Sovyet döneminde, geçirdikleri esaret hayatında verdikleri şerefli yaşam mücadeleleri ve istiklale kavuşma süreçleri ele alınmıştır.
 

Kırgızlar ve Modern Kırgız Devleti’nin Kuruluşu isimli 438 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Mehmet Saray tarafından yazılmış ve KESİT YAYINLARI yayınevinin 21.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı Devleti’nde Huzursuz Bir Kesim ve Faaliyetleri : XVIII. Yüzyılda Rusçuk’ta Suç, Suçlular pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Osmanlı Devleti’nde Huzursuz Bir Kesim ve Faaliyetleri : XVIII. Yüzyılda Rusçuk’ta Suç, Suçlular indir ve Suçlular oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Kırgızlar ve Modern Kırgız Devleti’nin Kuruluşu pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.