Kıraat Ekseninde Anlam-Yorum Yansımaları pdf – Yandex indir

tarafından
5
Kıraat Ekseninde Anlam-Yorum Yansımaları pdf – Yandex indir

Kur’ân’ın anlaşılması ve tefsir edilmesini gerekli kılan etkenlerden biri de hiç şüphesiz ki kıraatlardır. Kıraatlar tefsir ve ahkamı da etkileyerek mana boyutunda zenginliğin oluşmasını sağlamıştır. Bu çalışma kıraatların tefsir üzerindeki etkilerini kısa da olsa ele almaya çalışmaktadır. Giriş ve iki bölümden oluşan eserin birinci bölümünde kıraat ve kıraat tarihi ana hatlarıyla ele alınmıştır. İkinci bölümde kısa sûreler özelinde kıraatların anlama etkisi üzerinde durulmuştur. Bu anlam farkları ifade edilirken anlam değişiminden dolayı ayetlerin muhtemel meâlleri verilmiştir. Böylece kıraatların mana boyutundaki zenginliği daha görünür hale getirilmeye çalışılmıştır.
 

Kıraat Ekseninde Anlam-Yorum Yansımaları isimli 126 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Ahmet Gül tarafından yazılmış ve İLAHİYAT KİTAP yayınevinin 05.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hazreti Peygamber ve Zamanı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Hazreti Peygamber ve Zamanı indir, Hazreti Peygamber ve Zamanı oku ve Hazreti Peygamber ve Zamanı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kıraat Ekseninde Anlam-Yorum Yansımaları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.