Kimsesiz pdf – Yandex indir

Kimsesiz pdf – Yandex indir

16. yüzyılda bir İspanyol gemisi Hint Adaları’na doğru sefere çıkar, fakat bilinmedik bir yere ulaşır. Topraklarına ayak basanları oklarıyla karşılayan yerliler sadece geminin miçosuna dokunmazlar ve cesetlerle birlikte onu da yanlarında götürürler. Artık hayatının uzunca bir bölümünü onların yanında geçirecektir miço. Yaşadıklarını yıllar sonra kaleme alan anlatıcımız, ahlaki bir sorgulama içine girer ve vahşi dünyayla medeni dünyayı karşı karşıya getirir.
 
Juan José Saer bu hafıza tazeleme ve sorgulama işlemi sırasında, kendi yaşadığı dönem ile anlatıyı kurduğu beş yüzyıl önceki zaman dilimi arasında canlı ve tamamlayıcı bir bağ kurmayı başarır; Kimsesiz’i özgün kılan da her şeyden önce işte bu özelliğidir.   
 
Saer’in en önemli yapıtlarından sayılan Kimsesiz, Gökhan Aksay’ın İspanyolca aslından çevirisiyle…
 
“Latin Amerika dışında pek az bilinse de, son elli yılın en önemli çalışmaları arasındadır Saer’in metinleri. Kimsesiz
 anlatı seyrüseferinde, diliyle ve edebiyatıyla benzersiz bir yazarın olağandışı bakışının, eşsiz bir adanmışlıkla ulaştığı yoğun, fevkalade bir noktadır.”
—Sergio Chejfec
 
“Saer, Arjantin’in Borges’ten bu yana çıkardığı en iyi yazardır.” –William Rowe
 

Kimsesiz isimli 152 sayfadan oluşan kitap ; Juan Jose Saer tarafından yazılmış ve JAGUAR KİTAP yayınevinin 18.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Eğrelti Otları Şarkı Söyler Mi? pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Eğrelti Otları Şarkı Söyler Mi? indir, Eğrelti Otları Şarkı Söyler Mi? oku ve Eğrelti Otları Şarkı Söyler Mi? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimsesiz pdf – Yandex indir - PDF indir