Kıbrıs ve Doğu Akdeniz Araştırmaları pdf – Yandex indir

tarafından
3
Kıbrıs ve Doğu Akdeniz Araştırmaları pdf – Yandex indir

Dünya üzerindeki denizler bir bütünlük içinde olsa da 50 civarında deniz olduğu bilinmektedir. Bu denizlerin tarih ve coğrafya anlamında en meşhuru ise tartışmasız Akdeniz’dir. Akdeniz’in de en önemli bölgesi Levant’dır, diğer adıyla Doğu Akdeniz’dir. Doğu Akdeniz’in de kalbi Kıbrıs’tır.

Elinizde tuttuğunuz bu eser, sadece alışıla geldik tarihi bir araştırma kitabından çok yanlı ve kasıtlı Batı merkezli tarih yazımına karşı, tamamen gerçek arkeolojik, tarihsel ve coğrafi kaynaklara dayandırılarak ele alınmış bir eserdir. Alanında uzman birçok akademisyen, tarihçi, diplomat, komutan ve araştırmacının özgün eserlerini içermektedir.
Batılıların dikte ettiği gibi Türklerin ilk olarak 1071’de Anadolu’ya geldiği nasıl bir bilinçli aldatmyasa, Türklerin 1570-1571’de ilk olarak Kıbrıs’a ayak bastıkları da gerçek değildir.

Bu tarihten çok daha önceleri Türklerin kültür, sanat ve ayak izleri adanın ve Doğu Akdeniz’in her yerinde mevcuttur. Bu tarihsel gerçekliği görmek aslında çok basit. Yeter ki olaylara emperyalist Batı’nın gözüyle değil, objektif bir biçimde tarafsız bakmak yeterli olacaktır.
Bir diğer aldatma ise Kıbrıs’ın ezelden beri Yunan olduğudur. Tarihin hiçbir döneminde Kıbrıs tamamıyla Yunan egemenliğinde olmamıştır.
Kıbrıs Türk’tür…
 

Kıbrıs ve Doğu Akdeniz Araştırmaları isimli 600 sayfadan oluşan kitap ; Gökçe Yükselen Peler tarafından yazılmış ve Mİ YAYINLARI yayınevinin 06.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Kıbrıs ve Doğu Akdeniz Araştırmaları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.