Ketaibu Alamil-Ahyar Min Fukahai Mezhebin-Numanil-Muhtar pdf – Yandex indir

tarafından
16
Ketaibu Alamil-Ahyar Min Fukahai Mezhebin-Numanil-Muhtar pdf – Yandex indir

Peygamber (sav) kendisine indirilen vahyi bize aldığı şekilde ulaştırdı.  Dinin hükmünü, icrasını, sınırlarını açıkladı, hikmetlerini ortaya çıkardı, tam yaşanılır kıldı ve kurallarının muhafaza edilmesi için gerektiği şekilde cihat etti. İslamı tamamladı ve yeniden buluşmayı vaat ederek ayrıldı.
Hulefâ-i Râşidîn ve Sahabede (Allah onlardan razı olsun) dine sıkı sıkı sarıldılar. Açık olan din ve tevhit kaidelerini gayretle koruyup uyguladılar. Allah düşmanlarının çıkardığı bidatlerden koruyup, İslam’ı doğru uyguladılar. Allah’ın yardımıyla yaptıkları işi delile dayandırdılar ve doğru söyleyerek sıkıntıları aştılar.

Tabiin âlimleri, sahabeden aldıkları sünneti yaşadı, güzel eserleri sonraki nesle aktardı, dini anlama ve yaşatmada ihtilafsız ufuklar açarak ışık veren kandil oldular. Bunlar da
zamanın getirdiği yeni, farklı olayları ve hükümleri dine tam uygun olarak insanlara açıkladılar.
Âlimler dinin beslenmesinde, gideceği yolu oluşturmada usul kaidelerini oluşturdu ve sabitleyerek içtihat ettiler. Bunun devam ettirilmesi için de zemin hazırladılar. Bunu da Resûlullah (sav)’dan gelen rivayetlerden faydalanarak yaptılar.  
Kefevi
 

Ketaibu Alamil-Ahyar Min Fukahai Mezhebin-Numanil-Muhtar isimli 379 sayfadan oluşan kitap ; Mahmud B.Süleyman El Kefeyi tarafından yazılmış ve AKÇAĞ YAYINLARI yayınevinin 24.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kelam Terimleri Sözlüğü pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kelam Terimleri Sözlüğü indir, Kelam Terimleri Sözlüğü oku ve Kelam Terimleri Sözlüğü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ketaibu Alamil-Ahyar Min Fukahai Mezhebin-Numanil-Muhtar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.