Kendini Keşfet Bireyleşmenin Albenisi Üzerine pdf – Yandex indir

tarafından
7
Kendini Keşfet  Bireyleşmenin Albenisi Üzerine pdf – Yandex indir

“Kahraman” uysal, iyi yetişmiş ve görev aşkıyla dolup taşan vatandaş değildir. Yalnızca “kendi anlamı”nı, kaderine karşı kendi soylu, doğal dik başlılığını yaratmış birey kahramanca olabilir. Onun “dik kafalılığı” her ot sapının yalnızca kendi gelişimine yönelmiş derin, görkemli, Tanrı vergisi dik kafalılığı gibidir. “Bencillik” de diyebilirsiniz buna. Ne var ki bu bencillik adı kötüye çıkmış cimrinin ya da gözünü iktidar hırsı bürüyen kişinin bencilliğinden tümüyle farklıdır.
 
Uyum yerine kendi kaderini tayin etme, tabi olma yerine dik başlılık… Hermann Hesse’nin tüm eserlerinde işlenen ortak motifler. Ona göre her insanın eğilimi biricik ve ayırt edici. Bunları keşfetmek, geliştirmek, hatta toplum direncine karşı savunmak onun yaşamını ve her bir eserini bir ana tema gibi kat ediyor.
 
Kendini Keşfet: Bireyleşmenin Albenisi Üzerine, Hesse’nin bu konudaki -çoğu yayımlanmamış-  en yararlı yazılarını bir araya getiriyor ve adeta onun şu deneyimini kanıtlıyor: “Ben inancımı her zaman bireye dayandırdım, çünkü sadece birey eğitilebilir ve geliştirilebilir. Benim deneyimime göre özverili, fedakâr ve dünyadaki iyiliği koruyan cesur insanlar her zaman küçük seçkinlerden çıkmıştır.”
 
Bizi her yeni güne güven ve merakla başlamak için yüreklendiren Hesse’nin bu kitabıyla daha yüksek bir insanlık düzeyine doğru uyanış mümkün.
 

Kendini Keşfet
Bireyleşmenin Albenisi Üzerine isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Hermann Hesse tarafından yazılmış ve PROFİL KİTAP yayınevinin 10.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bir Gönül İnsanı: İsmet Binark pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bir Gönül İnsanı: İsmet Binark indir, Bir Gönül İnsanı: İsmet Binark oku ve Bir Gönül İnsanı: İsmet Binark pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kendini Keşfet Bireyleşmenin Albenisi Üzerine pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.