Keman İçin Dizi Çalışmaları pdf – Yandex indir

Keman İçin Dizi Çalışmaları pdf – Yandex indir

Dizi çalışmaları, keman eğitiminin bir parçası olarak entonasyon çalışmaları kapsamında kullanılmaktadır. Sol el tekniğini geliştirmesinin yanında, işitsel olarak tonal duyumu geliştirmesi bakımından da modern keman eğitiminin önemli bir aracıdır. Parmakların tuşe üzerindeki konumunu öğretici işlevinin yanı sıra parmak acelitesini hızlandıran bu çalışmalar, günümüz metotlarında farklı birçok teknik beceriyi kavratmak üzere kullanılmaktadır.
 
Tamamı renkli ve resimli olarak hazırlanan “Keman için Dizi Çalışmaları” kitabı, farklı teller üzerinde çeşitli parmak konumlarını kavratıcı egzersizlerinin, karışık çalışma kombinasyonlarının yanı sıra bir ve iki oktavlık basit dizi ve arpej çalışmalarını kapsamaktadır. Bu kitapta, dizi çalışmaları öncesinde verilen alıştırmalar sayesinde parmakların konumları kavratılarak seslerin tuşe üzerindeki yerlerinin öğretilmesi hedeflenmiştir. Dizi çalışmalarını oldukça basit bir seviyeye indirgemesi sebebiyle bu kitap hem mesleki ve hem de amatör keman eğitiminde yardımcı bir kaynak olarak, başlangıç düzeyindeki bütün öğrencilere yararlı olacaktır.
 

Keman İçin Dizi Çalışmaları isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Burak Eker tarafından yazılmış ve MÜZİK EĞİTİMİ YAYINLARI yayınevinin 02.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bağlama Düzeni / Metod 1 pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bağlama Düzeni / Metod 1 indir, Bağlama Düzeni / Metod 1 oku ve Bağlama Düzeni / Metod 1 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Keman İçin Dizi Çalışmaları pdf – Yandex indir - PDF indir