Kediler Firarda pdf – Yandex indir

tarafından
4
Kediler Firarda  pdf – Yandex indir

Kediler Firarda, 8 ile 12 yaş arasındaki çocuklar için hazırlanmış bir çocuk kitabıdır.

Uzun tüylü, turuncu bir sokak kedisi vardı. Eğlenmeyi, hoşça vakit geçirmeyi de çok severdi. Diğer arkadaşlarıyla birlikte çöpün kenarında oyunlar oynardı. En çok sevdiği oyun da, çöpe saklanıp, gelen insanları korkutma oyunuydu. Kendi aralarında buna korklambaç demişlerdi. Bir gün bu oyunlarını oynadıktan sonra apartmanların ve sitelerin bahçelerinde dolaşmaya başlar. Bahçe katı bir evin bahçesinde, pencere kenarında oturmuş bir kediyle tanışır. Ev kedisidir ve adı Sim’dir. Uzun tüylü turuncu kediye ismini sorar. Ancak o, isim nedir bilmez. “Genellikle beni pist diye çağırıyorlar” der. Adı “Pist” olarak kalır. Sim ile konuşmalarından sonra ev kedisi olmayı çok ister. Bunun için türlü oyunlar düşünür. En sonunda ev kedisi olmayı başarır. Sahiplenildiği ev, Şermin adında yalnız yaşayan bir kadına aittir. Yedi kedisi vardır ve uzun tüylü turuncu kediyle birlikte sekiz kedisi olur. Diğer kedi arkadaşları, sahibinin isminden yola çıkarak uzun tüylü turuncu kediye “Şero” adını takarlar.

Şero, tek başına ev kedisi olma hayali kurar. Bunun için türlü numaralar yapar. Bu kitapta Şero’nun maceraları yer alır. Bakalım Şero amacına ulaşabilecek mi?
 

Kediler Firarda isimli 56 sayfadan oluşan kitap ; Cengiz Yavuz tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 06.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Kediler Firarda pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.