Kazı pdf – Yandex indir

tarafından
5
Kazı pdf – Yandex indir

Kazı, klasik öykünün kalıplarını bozarak yeni bir anlatı dili geliştiren 1950 Kuşağı’nın ele avuca sığmaz yazarı Orhan Duru’nun onuncu öykü kitabı.
 
Kitaba adını veren büyük öykü “Kazı”da yazar hüzünlü bir ruh haliyle geçmiş zamanın izini sürüyor; çocukluk ve okul yıllarının zaman ve mekânlarında yürüttüğü kazılardan çıkan yaşantıları öyküleştiriyor. Öbür öykülerdeyse günlük yaşamın düşlerle sarmalanmış parçaları büyük bir ustalıkla kristalize ediliyor.
 
“Büyük kentler iyi gelmiyor bana. Oralarda düşlerimi de yitiriyorum. Karanlık sokaklarda geziyorum, çöplükler arasında dolaşıyorum, kirli ve zehirli hava kokluyorum, yorgunluktan ölü gibi gelip yatıyorum ve sabah hiç düş görmemiş gibi uyanıyorum. Belki görüyorum ama anımsamıyorum. Anımsama düşün bir parçası. Bir düşü anımsamıyorsam neye yarar?”
 

Kazı isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Orhan Duru tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 01.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Göç pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Göç indir, Göç oku ve Göç pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kazı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.