Katedral’de Sohbet pdf – Yandex indir

tarafından
8
Katedral’de Sohbet pdf – Yandex indir

Acaba Peru tam olarak ne zaman çuvallamıştı?
 
“Bu koşturmaca beni susattı,” diyor Santiago. “Gel hadi bir şey içelim. Buralarda bildiğin bir yer var mı?” “Yemek yediğim bir yer var,” diyor Ambrosio. “İsmi Katedral, garibanların mekânı, bilmem beğenir misiniz?” “Eğer soğuk biraları varsa beğenirim,” diyor Santiago. “Gidelim, Ambrosio.”
 
1950’ler Lima’sı, General Odría diktatörlüğü dönemi. Farklı sınıflara mensup Zavalita ile Ambrosio yıllar sonra tesadüfen karşılaşıp Katedral adlı barda sohbete dalınca özgürlük ve özgürlüğün yitirilmesi etrafında gelişen bir anlatı ortaya çıkar.
 
Mario Vargas Llosa’nın, “Hiçbir romanım bana onun kadar emeğe mal olmadı, eğer yazdıklarım arasında yangından sadece bir romanımı kurtarmak zorunda kalsaydım onu kurtarırdım,” diye tanımladığı Katedral’de Sohbet Peru tarihini kişisel yaşanmışlıklarla kesiştiren bir başyapıt.
 
#peru #latinamerika #diktatörlük #sınıf #siyaset #tarih #yolsuzluk #hesaplaşma
 

Katedral’de Sohbet isimli 808 sayfadan oluşan kitap ; Mario Vargas Llosa tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 22.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şölen (Ciltli) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Şölen (Ciltli) indir, Şölen (Ciltli) oku ve Şölen (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Katedral’de Sohbet pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.