Karşıtlık Nedir, Ne Değildir? pdf – Yandex indir

Karşıtlık  Nedir, Ne Değildir? pdf – Yandex indir

İki sözcüğü karşıt anlamlı yapan şey nedir? Neden bazı sözcüklerin karşıtları varken bazılarının yok? Neden bazı sözcüklerin birden fazla karşıtı var? Neden bazı karşıtlık ilişkileri çok güçlüyken bazıları öyle değil? Anlamca açık bir karşıtlık örneği oluşturdukları hâlde neden bazı sözcükler yine de karşıt olarak hissedilmiyor? Karşıtlık anlamsal bir ilişki mi, yoksa sözcüksel mi? Karşıtlar nasıl ediniliyor? Karşıtlık dizilerinin belli bir sırası var mı? Karşıtlar bağlam içinde nasıl davranıyorlar ve ne gibi işlevler üstleniyorlar? Eldeki kitap, konuyla ilgili literatürde sıkça sorulan bu temel soruları gündeme getiriyor ve özünde de bunlara verilen yanıtlar üzerine inşa ediliyor.
 

Karşıtlık Nedir, Ne Değildir? isimli 158 sayfadan oluşan kitap ; Aslıhan Dinçer tarafından yazılmış ve GRAFİKER YAYINLARI yayınevinin 31.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yalnızlığın Sonu Yok mu? pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yalnızlığın Sonu Yok mu? indir, Yalnızlığın Sonu Yok mu? oku ve Yalnızlığın Sonu Yok mu? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Karşıtlık Nedir, Ne Değildir? pdf – Yandex indir - PDF indir