Karşılaştırmalı Eğitim Araştırma Yaklaşımları ve Metodları pdf – Yandex indir

tarafından
11
Karşılaştırmalı Eğitim Araştırma Yaklaşımları ve Metodları pdf – Yandex indir

Karşılaştırmalı eğitimde yaklaşımlar ve yöntemler, yadsınamaz bir öneme sahip oldukları halde her zaman hakettikleri ilgiyi görememektedirler. Yoğun ilgi görmüş olan bir kitabın titizlikle güncellenmiş ve ilave materyaller içeren bu ikinci baskısı, alandaki yerleşik gelenekler içerisinden çıkan yeni bakış açıları sunmaktadır.

Kitabın önemli bir özelliği, farklı analiz birimlerine odaklanmasıdır. Bölümler farklı coğrafyaları, sistemleri, dönemleri, kültürleri, değerleri, politikaları, öğretim programlarını ve diğer birimleri eğitim yönünden karşılaştırırlar. Bu bölümler, alanın amaçları ve güçlü yönlerini tanımlayan daha geniş analitik çerçeveler bağlamına oturtulmuştur. Kitap, uluslararası karşılaştırmalar kadar ulus-içi karşılaştırmaya da odaklanarak temalara farklı açılardan odaklanmanın değerini vurgulamaktadır. Kitabın ilk baskısında ortaya konulduğu gibi bu baskı da sadece karşılaştırmalı eğitim araştırmacıları için değil aynı zamanda alanın parametreleri ve değerini daha yakından tanımak isteyen herkes için faydalı olacaktır.
 

Karşılaştırmalı Eğitim Araştırma Yaklaşımları ve Metodları isimli 430 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK yayınevinin 13.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Karşılaştırmalı Eğitim Araştırma Yaklaşımları ve Metodları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.