Karikatürlerle Azgın Kapitalizmin Tüketim Ekonomisi ve Gönüllü Köleleri pdf – Yandex indir

Karikatürlerle Azgın Kapitalizmin Tüketim Ekonomisi ve Gönüllü Köleleri pdf – Yandex indir

Teknoloji ve bilimin bugünkü duruma gelmesinde insanın tembelliğinin büyük ölçüde rol alması bir gerçektir. Düşünsenize tekerin bulunması ile birlikte yorucu yolculuklar son bulmuş, yolları yaya olarak yürüyen insanoğlu artık önce binek hayvanları ile çekilen arabaları daha sonra motorlu araçlar ile yorulmadan istedikleri yere gidebilmektedir. Su ısıtarak leğende, elde çamaşır yıkayan kadınlar, çamaşır makinesinin bulunması ile rahat etmişlerdir. ( Ah, bir de otomatik ütü makinesi olsa ya! ) Ancak insanın, böylesi tembel davranışının kötü bir yanı var; sorumsuzluk, yönetimde yer alma yerine yönetilmeyi istemesi. Tam da kapitalizmin istediği gibi ” Gönüllü köleliğe razı olma “. Bunun nedenleriden biri öğrenme isteğinin yorucu bulunması, aylaklık etmek dururken, kim ister kitap, dergi, gazete okumayı. Yani konu gene tembelliğe geliyor. Oysa günümüz kadınlar için öğrenmek yerine en kolayına geleni, bilgi gerekirmen tv programları, aptalca yarışmalar, eşinizi tanıyor musunuz gibi bir bilgi gerektirmeyen, yalnızca küçük beğeniler, özentiler, mobilya, ev, araba, gösteriş yapma, ancak bunlar olabilirler
 

Karikatürlerle Azgın Kapitalizmin Tüketim Ekonomisi ve Gönüllü Köleleri isimli 124 sayfadan oluşan kitap ; Muhammed Ali Birtek tarafından yazılmış ve KARAHAN KİTABEVİ – DERS KİTAPLARI yayınevinin 07.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Finansal Zaman Serisi Analizi Finansçılar İçin Temel Yaklaşımlar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Finansal Zaman Serisi Analizi Finansçılar İçin Temel Yaklaşımlar indir, Finansal Zaman Serisi Analizi Finansçılar İçin Temel Yaklaşımlar oku ve Finansal Zaman Serisi Analizi Finansçılar İçin Temel Yaklaşımlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Karikatürlerle Azgın Kapitalizmin Tüketim Ekonomisi ve Gönüllü Köleleri pdf – Yandex indir - PDF indir