Kaplumbağalar pdf – Yandex indir

Kaplumbağalar pdf – Yandex indir

Tozak köyü şu koca yeryüzünde, kıyıda köşede kalmış bin yamalı bir yoksul yorganı, alabildiğine kurak, bakımsız, unutulmuş. Ahalisi desen günümüz köylüsü: Hala devletten medet uman, Hökümetimiz en iyisini bilir diyen, cahil, kaba saba ama bir o kadar çalışkan, sahici ve vicdanlı. Köyün Eğitmen Rıza’sı, Muhtar Battal’ı ve akıllı delisi Kır Abbas’ı gün olur akıl yürütür, ele ele verir, köylüyü de peşine takıp bir bağ kurar, hem de taşlı bir tarlada, bin bir emekle, özveriyle ve gece gündüz çalışarak. Tam ağızları üzümlerle tatlandı, yürekleri umutla doldu deken, hiç ummadıkları bir anda hükümetin tokadını yerler..ama ne tokat! Bir anda, bürokrasinin çarkında bir çapak olup çıkarlar. Hak hukuk ararlar aramasına ama neyin hakkı, neyin hukuku?
Kaplumbağalar, yaratıcı ülkemiz köylüsünün olduğu kadar, onun bürokrasi karşısındaki çaresizliğinin ve cehaletinin de hikayesini anlatıyor.
 

Kaplumbağalar isimli 368 sayfadan oluşan kitap ; Fakir Baykurt tarafından yazılmış ve LİTERATÜR YAYINLARI yayınevinin 22.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dünya Dedikleri Yûnusça Öyküler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Dünya Dedikleri Yûnusça Öyküler indir, Dünya Dedikleri Yûnusça Öyküler oku ve Dünya Dedikleri Yûnusça Öyküler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaplumbağalar pdf – Yandex indir - PDF indir