Kapitalizme Reddiye Marksist Bir Giriş pdf – Yandex indir

tarafından
7
Kapitalizme Reddiye Marksist Bir Giriş pdf – Yandex indir

Kapitalizmi, temel işleyiş yasaları, üretimden başlayarak hayatımızın her alanına uzanan müdahaleleri, ilişkileri ve çelişkileriyle enine boyuna tanıyıp; tüm bunların Marx ve Engels’in kaleme aldığı temel yapıtlardan bugüne ne gibi değişimler geçirdiğini, günümüzde küresel kapitalizmin ne hale geldiğini sorgulayıp; günümüz kapitalizminin krizlerini ve kapitalizmin topyekûn nasıl aşılabileceğini tartışan kapsamlı bir yapıt Kapitalizme Reddiye!
Çağdaş Marksizmin ve toplumcu düşüncenin on dokuz önemli yazarının, on dokuz değerli makalesiyle…
Kitabın üç temel bölümünde, yukarıda belirttiğimiz sıralamaya uygun olarak, önce “Sermaye, Sömürü ve Çelişki”, ardından “Küresel Kapitalizm”, en sonda da “Kriz ve Kapitalizmin Aşılması” ele alınıyor.
Kitabı yayına hazırlayan Alfredo Saad-Filho, konunun geniş kapsamını gözeterek, her bir konuda o alanın uzmanı Marksist bir düşünürün katkısını sağlıyor.
Böylece örneğin Ellen Meiksins Wood “Küreselleşme ve Devlet: Sermayenin İktidarı Nerede?” diye sorarken, Suzanne de Brunhoff “Finans Sermayesi ile Sanayi Sermayesi Arasındaki Yeni Bir Sınıf Koalisyonu”nu inceliyor… John Holloway bugün “Sınıf Mücadelesi Nerede?” diye sorup Kapitalizme Reddiye’nin siyasi boyutunu gündeme taşırken, Paul Burkett ekoloji konusunu, Les Levidow teknoloji meselesini tartışma masasına yatırıyor.
Her biri birbirinden değerli ve ufuk açıcı tüm katkılar bir araya geliyor ve sonuçta karşımıza Kapitalizme Reddiye bağlamında dört dörtlük bir başucu kitabı çıkıyor…
 

Kapitalizme Reddiye Marksist Bir Giriş isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve YORDAM KİTAP yayınevinin 27.10.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Kapitalizme Reddiye Marksist Bir Giriş pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.