Kanun ve Nizam Dairesinde Soykırım Teknokratı Mustafa Reşat Mimaroğlu’nun İzinde Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Devlet Mekanizması pdf – Yandex indir

tarafından
3
Kanun ve Nizam Dairesinde  Soykırım Teknokratı Mustafa Reşat Mimaroğlu’nun İzinde Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Devlet Mekanizması pdf – Yandex indir

Ümit Kurt, devlet destekli kitlesel şiddete doğrudan ve/veya dolaylı yollarla iştirak eden seçkinlerin ve sıradan aktörlerin hangi ölçekte ve motivasyonla bu iştiraki gerçekleştirdiğini anlama ve açıklama girişimini sürdürüyor. Hamit Bozarslan’ın sunuşuyla açılan bu kitapta, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi teknokratlarından ve siyasi seçkinlerinden Mustafa Reşat Mimaroğlu’nun portresi üzerinden Medz Yeğern’in bürokratik ve idari veçhesine odaklanıyor. Kitlesel şiddetin altyapısını, zeminini ve iklimini hazırlayan bir fail kategorisinin, kanun ve nizam dairesinde iş gören bürokrat ve teknokrat figürlerin zihniyet dünyasının ve eylemlerinin izini sürerken, aynı zamanda devlet mekanizmasının Osmanlı’dan Cumhuriyet’e sürekliliğini de ortaya koyuyor.
 

Kanun ve Nizam Dairesinde Soykırım Teknokratı Mustafa Reşat Mimaroğlu’nun İzinde Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Devlet Mekanizması isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Ümit Kurt tarafından yazılmış ve ARAS YAYINCILIK yayınevinin 10.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Kanun ve Nizam Dairesinde Soykırım Teknokratı Mustafa Reşat Mimaroğlu’nun İzinde Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Devlet Mekanizması pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.